Primary Color

Secoundary Color

Layout Mode

Body Background style

Select Background Color

Select Background Image


HER TÜRLÜ İNŞAAT ÖNCESİNDE BELEDİYEMİZE UĞRAYIN!
Başkan Tepe’den Vatandaşlara Önemli Uyarı:
HER TÜRLÜ İNŞAAT ÖNCESİNDE BELEDİYEMİZE UĞRAYIN!
İlçe genelinde inşaat çalışmalarının arttığına dikkat çeken Belediye Başkanımız Uğur Tepe, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için önemli uyarılarda bulundu.  
KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE HAREKET ETMEYİN
İnşaat konusunda yasal prosedürlerin yerine getirilmesi gerektiğini hatırlatan Başkan Tepe, “Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın belirlediği şartlar var. Vatandaşlarımız bu şartları belediyelerimiz aracılığıyla öğrenip yerine getirerek inşaat işlerine başlamalıdır. Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyiniz. Herhangi bir eksikliğin saptanması durumunda vatandaşlarımız ağır cezai yaptırımlara maruz kalabiliyor. Belediye olarak bizler bakanlığın belirlediği hükümleri uygulamak zorundayız. Eğer biz de uygulamazsak bizler de suç işlemiş oluyoruz. İnşaat sürecinin başlangıcından itibaren vatandaşlarımız belediyemizle irtibat halinde olurlarsa sorunsuz bir şekilde çalışma yürütebilirler. Belediyemizin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü sağlıklı bir şekilde yönlendirme yapmak için vatandaşlarımızın hizmetinde” dedi.
PANDEMİYLE BİRLİKTE KIRSALDA YAPILAŞMA HIZ KAZANDI
Pandemi süreciyle birlikte gurbetten memlekete dönüşlerin hız kazandığını da saptadıklarını belirten Başkan Tepe, “Özellikle kırsal kesimlerde herkes evlerini tadilattan geçiriyor. Köydeki arsasına ev yapıyor. Çağrımızı gurbetçi hemşehrilerimize de yapmak istiyoruz. Çünkü kırsal alanlardaki arsaların birçoğu hisseli. Hissekârlardan muvaffakatname alınmadan başlanılan inşaatlar şikâyetler neticesinde bizlere bildiriliyor. Vatandaşlarımız en çok bu konuda bilgi eksikliğine bağlı olarak mağduriyet yaşıyor. Yeni başlanılacak her türlü yapıyla ilgili veya mevcut yapılarda gerçekleştirilecek büyütmeyle ilgili belediyemize başvuru yapılması gerekiyor” dedi.
YAPI RUHSATI İÇİN ÖNEMLİ BELGELER
Ruhsat İçin öncelikle tapu, dilekçe, LİHKAB (Lisanslı Harita Kadastro Bürosu) onaylı arazi krokisi ile belediyemize başvurarak İmar Durum Belgesi alınması gerekiyor. Tamamlanması gereken belgeler ektedir.