Primary Color

Secoundary Color

Layout Mode

Body Background style

Select Background Color

Select Background Image


DUYAN DUYMAYANA SÖYLESİN ‘’SEYİTGAZİ’MİZDE SAFRAN YETİŞTİRİLİYOR’’

Dünyanın en pahalı tıbbi ve aromatik bitkisi olan ‘safran’ bitkisinin hasat mevsimi başladı.
İlçemiz Sancar Mahallesinde yıllardır safran yetiştiriciliği yapılıyor. Safran; dünyanın en pahalı tıbbi ve aromatik bitkisi olmakla birlikte faydaları saymakla bitmiyor. Kilogram fiyatı ise altınla yarışıyor.

Sancar mahallemizde safran yetiştiriciliği yapan hemşerimiz Nail Şenyiğit (nam-ı değer Nail Dede) 2021 yılı safran hasadına başladı. Başkanımız Uğur Tepe, Nail Dede’yi hasat zamanında ziyarette bulundu. 

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Başkanımız Tepe: ‘ Ülkemizde ‘Safran Yetiştiriciliği’ denildiğinde aklımıza Safranbolu geliyor ve hakkıyla yetiştiriciliğini yapıyorlar. Bizlerde safran yetiştiriciliği konusunda kendimizi geliştiriyoruz. İlçemizde yıllardır safran yetiştiriciliği yapılıyor, safran yetiştirmekle de kalmayıp kolonyası, yağı ve lokumu gibi ürün çeşitliliklerini sağlıyoruz. Geçtiğimiz ay Seyitgazi Belediyesi olarak stant açarak katıldığımız İstanbul Tarım Fuarı’nda oldukça ilgi gören tıbbi ve aromatik bitkilerimizden bir tanesi safran oldu. Bizlerde bu konuda yetiştiriciliğini yapan Nail abimize Seyitgazi Belediyesi olarak destek vereceğiz.

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ Milli ekonominin temeli tarımdır’ düşüncesini kendimize ilke edinerek hem kendi tarım arazilerimizi ekiyoruz hem de Seyitgazi Belediyesi olarak üretime ve üreticiye destek olmaya devam ediyoruz. ‘  şeklinde konuştu