Primary Color

Secoundary Color

Layout Mode

Body Background style

Select Background Color

Select Background Image


19 Eylül Gaziler Günü

İlçemizde düzenlenen Gaziler Günü Kutlaması Seyitgazi Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile gerçekleştirildi.
Törene Seyitgazi Kaymakam vekili Han Kaymakamı Oray Güven, Seyitgazi Belediye Bakanımız Uğur Tepe, Gaziler ile yakınları ve resmi erkân katıldı.
Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen resmi törenin ardından Kaymakam Oray Güven, Belediye Başkanı Uğur Tepe ve Gaziler ile birlikte Seyir Terası’nda bir araya gelerek sohbet ettiler. Seyir Terasında ikramda bulunan Belediye Başkanı Uğur Tepe gazilerimizin gününü kutladı.
Başkanımız Uğur Tepe şunları aktardı: “Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir, kahraman gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarım. Bizler için vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Dün olduğu gibi bugün de, aynı inançla, bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Böyle bir günde bizlerle birlikte mutluluğumuzu paylaşan herkese tüm gaziler adına teşekkür ederim. Gaziler Günümüz kutlu olsun.”