Primary Color

Secoundary Color

Layout Mode

Body Background style

Select Background Color

Select Background Image


10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, “Milletine ve vatanına duyduğu güven ve inanç ile başlattığı Kurtuluş Mücadelesini, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandıran Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yıldönümünde saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.
Başkan Tepe, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu noktalara değindi:
“Milletimizi ve vatanımızı yok olma tehlikesinden kurtarıp, bizlere özgür bir şekilde yaşadığımız cumhuriyeti emanet eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aziz milletimizin ve bizlerin kalbinde sonsuza kadar yaşayacaktır.
Yönetim şekilleri içerisinde aklı ve bilimi dayanak alarak, kendi iradesini yansıtan bir anlayışla yönetilen milletimiz, Atasının armağanı olan Cumhuriyeti gencinden yaşlısına canı pahasına koruma ve yaşatma gayreti içerisindedir. Hiç şüphesiz asıl gayemiz Ulu Önderimizin işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır. Bütün çabamız bu gayeyi gerçekleştirmeye yönelik olacaktır. Vatanımız için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Türk milletine önderlik yaparak Anadolu'yu yeniden vatan haline getiren, milleti kendi iradesine sahip çıkma gücüne kavuşturan büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.