Primary Color

Secoundary Color

Layout Mode

Body Background style

Select Background Color

Select Background Image


DAHA TEMİZ BİR SEYİTGAZİ
Seyitgazi Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan “Sıfır Atık” projesi kapsamında tüm yerel yönetim, kamu kurum ve kuruluşlarının almasının zorunlu hale geldiği “Sıfır Atık Belgesini” aldı.
Seyitgazi Belediyesi atıklar konusunda yürüttüğü çalışmalar dolayısıyla Sıfır Atık Projesi kapsamında, hizmet binasındaki çalışmaları hızlı bir şekilde tamamladı. Atıkları kontrol altına alarak çevre kirliliğini önlemek, geri dönüşümü mümkün atıkları yeniden kazandırmak ve gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına kurulan atık toplama sisteminin yanı sıra ilçede Sıfır Atık kapsamında yeni uygulamalar gerçekleştirecek.
Başkan Uğur Tepe, Dünya Çevre Günü dolayısı ile yaptığı açıklamada ; “Sıfır Atık projesi kapsamında alınan belge ve çalışmalar ilçemiz için çok önemli. Çevre kirliliğinin ve tehdidinin bertaraf edilebilmesi için yapılacak en güzel çalışma geri dönüşümdür. Seyitgazi Belediyesi olarak temiz, düzenli ve yaşanabilir bir Seyitgazi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.